26 January-2022 الأربعاء - 23 جمادی الثانی 1443 چهارشنبه - 6 بهمن 1400 11:54 (GMT) 11:54 ارتباط با ما
خبرگزاری آگاه
نارضایتی در همه سطوح نظام اداری وجود دارد
سه شنبه 16 آذر ساعت 23:23
نارضایتی در همه سطوح نظام اداری وجود دارد
رئیس‌جمهور در جلسه شورای عالی اداری ضمن ابراز نارضایتی از عملکرد نظام اداری کشور گفت: عموم مردم این نگاه را دارند که وضعیت نظام اداری ما وضعیتی در تراز جمهوری اسلامی نیست و نوعی نارضایتی در همه سطوح وجود دارد.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری آنا، حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی در جلسه شورای عالی اداری ضمن ابراز نارضایتی از عملکرد نظام اداری کشور گفت: عموم مردم این نگاه را دارند که وضعیت نظام اداری ما وضعیتی در تراز جمهوری اسلامی نیست و نوعی نارضایتی در همه سطوح وجود دارد.

وی تأکید کرد: با وجود رسالت سنگینی که بر عهده مدیران است باید اقدامات مؤثری برای اصلاح در نظام اداری کشور انجام شود.

رئیس‌جمهور با تأکید بر رسالت سنگینی که بر عهده مدیران کشور است، بیان کرد: با این وجود باید اقدامات مؤثری برای اصلاح در نظام اداری کشور انجام شود.

حجت‌الاسلام رئیسی با تأکید بر اینکه سازمان اداری و استخدامی باید نگاه بخشی را به نگاه ملی تبدیل کند، اظهار کرد: در منشور نظام اداری دولت نکات خوبی مدنظر قرار گرفته است و باید این نکات محقق شود. سیاست‌های مصوب نظام اداری پیش روی ماست و باید به آن عمل کنیم.

وی با بیان اینکه عدالت اداری باید مدنظر قرار گیرد، افزود: چیزی که مردم را رنج می‌دهد بی‌عدالتی اداری است و ما باید بی‌عدالتی اداری را به عدالت اداری تبدیل کنیم. این حجم از نیروی انسانی برای دولت تبدیل به مسئله شده است.

رئیس‌جمهور تصریح کرد: جذب و بکارگیری نیروی انسانی در ادارات باید بر مبنای عدالت، نیازسنجی درست و کارآمدی مؤثر انجام شود و چندگانگی در پرداخت‌ها که همگی از خزانه دولت و بیت‌المال صورت می‌گیرد، از بین برود.

وی با اشاره به هوشمندسازی دستگاه‌ها، بیان کرد: هوشمندسازی یک ضرورت است، لذا همه دستگاه‌ها باید مکلف شوند تا سامانه جامع تجارت نیز فعال شود.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه ما زمان کمی برای اصلاح امور داریم، تأکید کرد: بسیاری از مشکلات در کشور در گرو اصلاح نظام اداری، است لذا ما باید نظام ناهماهنگ پرداخت را به نظام هماهنگ پرداخت تبدیل کنیم، نمی‌توانیم شاهد بی‌عدالتی در بخش‌های مختلف کشور باشیم.

رئیسی با بیان اینکه باید ساختار، پرداخت و نظامات کنترلی واقعی داشته باشیم، بیان کرد: رسالت دولت سیزدهم اصلاح ساختار اداری کشور است و همه فرهیختگان باید در این بخش به دولت کمک کنند و این موضوع نباید به آرزویی برای فرزندان ما تبدیل شود.

وی بر لزوم چابک‌سازی و کوچک‌سازی نظام اداری با نظارت سازمان اداری و استخدامی، تأکید کرد و گفت: ادغام‌ها و کوچک‌سازی‌ها باید در نیرو، امکانات و هم در هزینه‌ها باشد.

رئیس‌جمهور با اشاره به مصوبه امروز شورای عالی اداری مبنی بر تشکیل شورای عالی جهاد سازندگی و امور عشایری، گفت: هر چند بعد از ادغام وزارتخانه‌های جهاد سازندگی و کشاورزی در یکدیگر حرکت جهادی تعطیل نشد و از خروش نیفتاد و با همت جوانان مؤمن، حزب‌اللهی و انقلابی جنبش‌های جهادی در همه عرصه‌ها همچنان فعال است اما احساس بی‌پشتوانگی و کم‌حمایتی می‌کنند و ما امروز باید جریان جهاد سازندگی را به عنوان هدایت، نظارت و حمایت بار دیگر احیا کنیم که این مسئولیت را دولت باید بر عهده گیرد.

انتهای پیام/۴۱۲۹/

انتهای خبر/11330/

پر بازدید ترین اخبار
دیدگاه
اخبار برگزیده
آخرین اخبار