26 January-2022 الأربعاء - 23 جمادی الثانی 1443 چهارشنبه - 6 بهمن 1400 12:17 (GMT) 12:17 ارتباط با ما
خبرگزاری آگاه
طرح شفافیت آرا مانع جدی در مسیر لابی‌گری‌ها ایجاد می‌کند
یکشنبه 21 آذر ساعت 6:39
طرح شفافیت آرا مانع جدی در مسیر لابی‌گری‌ها ایجاد می‌کند

نماینده مردم ملکان در مجلس گفت: مانع جدی در مسیر لابی‌گری‌ها در مجلس که بعضا می‌تواند در تصمیم‌گیری‌های آزادانه نمایندگان نقش داشته باشد، ایجاد خواهد شد.

سید علی موسوی نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاست خبرگزاری آنا بر ضرورت شفافیت آراء نمایندگان مجلس تأکید کرد و گفت: معتقدم ابتدا شفافیت آرا باید از مجلس به عنوان نهاد و نماد قانونگذاری شروع شود، وقتی روند قانونگذاری در کشور شفاف شود، خود به خود این شفافیت به سایر بخش‌ها نیز سرایت می‌کند.

وی با بیان اینکه شفافیت آرا حق شهروندی و تکلیف برای تمام کارگزاران کشور است، تصریح کرد: اگر مجلس شفافیت آرا را ابتدا از خودش شروع کند، می‌تواند از طریق روال قانونگذاری آن را از دیگر بخش‌ها نیز مطالبه کند.

این نماینده مجلس در عین موافقت با شفافیت آرا نمایندگان، تأکید کرد: باید طرح شفافیت آرا نمایندگان هر چه زودتر در دستور کار مجلس قرار گیرد، زیرا تعیین تکلیف این طرح مطالبه جدی موکلان نمایندگان از خانه ملت است و باید به سرانجام برسد.

موسوی همچنین شفافیت آرا نمایندگان را حق اجتماعی و شهروندی مردم دانست و گفت: بالاخره مردم به نمایندگان‌شان رأی داده‌اند، حق دارند بدانند این نمایندگانی که با رأی آن‌ها وارد مجلس شده‌اند در امورات مختلف چه رأیی دارند.

وی اضافه کرد: مخفی نگه داشتن اتفاقات و رویدادها، به خصوص تصمیم‌گیری‌ها آرا از مردم که ولی‌نعمتان ما مسئولان هستند، به نفع کشور و انقلاب نیست؛ مردم باید از آرای موکلانشان مطلع شوند و در جریان رویدادهای مجلس قرار گیرند.

نماینده مردم ملکان در مجلس در پایان خاطرنشان کرد: نماینده‌ای که حرف و عملش یکی است باید آرا خود را در معرض دید و قضاوت مردم قرار دهد، بنابراین بنده موافق شفافیت آرا نمایندگان هستم و معتقدم با این طرح مانع جدی در مسیر لابی‌گری‌ها در مجلس که بعضا می‌تواند در تصمیم‌گیری‌های آزادانه نمایندگان نقش داشته باشد، ایجاد خواهد شد.

انتهای خبر/11393/

پر بازدید ترین اخبار
دیدگاه
اخبار برگزیده
آخرین اخبار