25 September-2023 الاثنين - 11 ربیع الاول 1445 دوشنبه - 3 مهر 1402 16:49 (GMT) 16:49 ارتباط با ما
خبرگزاری آگاه
جمع‌آوری سلاح‌های غیرمجاز در تهران
شنبه 12 آذر ساعت 15:51
جمع‌آوری سلاح‌های غیرمجاز در تهران
رئیس مرکز عملیات پلیس اطلاعات پایتخت از کشف پنج قبضه سلاح و ۶۵ عدد انواع مهمات در اجرای طرح جمع‌آوری سلاح‌های غیرمجاز در تهران خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری صراط به نقل از ایسنا، سرهنگ سعید راستی رئیس مرکز عملیات پلیس اطلاعات پایتخت درباره جزئیات اجرای طرح جمع‌آوری سلاح‌های غیرمجاز در تهران گفت:‌ در راستای افزایش سطح امنیت و جلوگیری از بروز جرایم در نقاط مختلف تهران طی ۷۲ ساعت گذشته طرح جمع‌آوری و مقابله با سلاح و مهمات غیرمجاز در تهران به مرحله اجرا گذاشته شد.

وی افزود: در اجرای این طرح، ماموران پلیس اطلاعات تهران با انجام اقدامات اطلاعاتی، موفق به کشف دو قبضه سلاح جنگی، دو قبضه سلاح شکاری، یک قبضه شبه سلاح، ۶۵ عدد انواع مهمات جنگی و شکاری و هشت عدد انواع تجهیزات نظامی دیگر شدند.

رئیس مرکز عملیات پلیس اطلاعات تهران بزرگ با بیان اینکه در این رابطه پنج نفر از عوامل نگهداری و قاچاقچیان سلاح و مهمات در سطح تهران دستگیر شدند، گفت: متهمان دستگیری شده در جریان پی‌جوئی های انتظامی به جرم ارتکابی اعتراف کردند. متهمان پس از تشکیل پرونده برای انجام اقدامات قانونی تحویل مرجع قضائی شدند.

راستی با بیان نقش غیر قابل انکار سلاح‌های غیرمجاز در بروز درگیری های مسلحانه و نا امنی در جامعه همچنین خطراتی که بکارگیری این سلاح ها در برخی مراسمات دارد خاطر نشان کرد: حمل و نگهداری سلاح غیر مجاز برابر قانون جرم بوده و پلیس در چارچوب قانون با این مسأله با جدیت برخورد می‌کند و از شهروندان انتظار داریم در صورت اطلاع از هر گونه اقدام در این زمینه مراتب را از طریق تماس با مرکز فوریت های پلیسی۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

انتهای خبر/14066/

پر بازدید ترین اخبار
گفتگوی ویژه
دیدگاه
اخبار برگزیده
آخرین اخبار