24 April-2024 الأربعاء - 16 شوال 1445 چهارشنبه - 5 اردیبهشت 1403 10:24 (GMT) 10:24 ارتباط با ما
خبرگزاری آگاه
موتور پرنده به زودی به پرواز در می آید+ عکس
شنبه 15 بهمن ساعت 15:56
موتور پرنده به زودی به پرواز در می آید+ عکس
گسترش فعالیت‌های معروف‌ترین شرکت سازنده‌ی موتورهای پرنده نشان می‌دهد که این محصولات به‌زودی در بازارهای مصرفی عرضه خواهند شد.

به گزارش پارسینه به نقل از زومیت، براساس گزارشی جدید، شرکت ژاپنی سازنده‌ی موتورسیکلت پرنده که طرح آن را از جنگ ستارگان الهام گرفته است، از روز جمعه در فهرست معاملات نزدک قرار خواهد گرفت.

بلومبرگ گزارش داده ALI Technologies، سازنده‌ی موتور پرنده‌ی Xturismo درحال ادغام با Pono Capital Corp است تا سهام خود را به‌طور عمومی عرضه کند؛ اتفاق مهمی که گمان می‌رود منجر به جذب سرمایه بیشتر و عمومی‌ترشدن موتور‌های پرنده می‌شود.

ای‌ال‌آی درواقع شناخته شده‌ترین استارتاپی است که روی موتور‌های پرنده کار می‌کند و اکنون عرضه عمومی سهام آن، نشان می‌دهد این شرکت قصد دارد فعالیت‌هایش را گسترش دهد و احتمالاً هدف بعدی‌اش، تولید انبوه و عرضه موتور‌های پرنده در بازار مصرفی خواهد بود.

موتور پرنده
جالب است بدانید که موتورسیکلت برقی Xturismo وزنی معادل ۳۰۰ کیلوگرم دارد و طول آن نیز ۳٫۶۶ متر است. این وسیله‌ی نقلیه می‌تواند مسافری با وزن ۱۰۰ کیلوگرم حمل کند. حداکثر سرعت این موتور پرنده ۸۰ کیلومتر برساعت است و با هربار شارژ مسافتی در حدود ۶۵ کیلومتر را طی می‌کند. گفتنی است اولین مدل این محصول در دسامبر سال گذشته با قیمت هنگفت ۵۵۵ هزار دلار در ژاپن به‌فروش رسید.

البته نباید از این موضوع غافل شد که موانع زیادی نیز برای تولید انبوه موتور و خودرو‌های پرنده وجود دارد و به‌دلیل ممنوع بودن استفاده از وسایل نقلیه مذکور، رانندگان فعلاً نمی‌توانند از آن‌ها برای دورزدن ترافیک شهر‌های شلوغ بهره ببرند.

ALI Technologies که تاجری به‌نام مریل لینچ شوهی کوماستو آن را در سال ۲۰۱۶ تأسیس کرد ابتدا در زمینه‌ی ساخت پهپاد فعالیت داشت. این شرکت سپس کسب‌وکار خود را گسترش داد و با الهام از فیلم‌های جنگ ستارگان، موتور پرنده ساخت.

انتهای خبر/20360/

برچسب ها
پر بازدید ترین اخبار
گفتگوی ویژه
دیدگاه
اخبار برگزیده
آخرین اخبار