23 March-2023 الخميس - 2 رمضان 1444 پنجشنبه - 3 فروردین 1402 11:37 (GMT) 11:37 ارتباط با ما
خبرگزاری آگاه
تلسکوپ فضایی جیمز تصویری زیبا از کهکشان مارپیچی ارائه کرد+ عکس
شنبه 15 بهمن ساعت 15:18
تلسکوپ فضایی جیمز تصویری زیبا از کهکشان مارپیچی ارائه کرد+ عکس

تلسکوپ فضایی جیمز وب به تازگی تصویری جدید از یک کهکشان مارپیچی با جزئیات خیره‌کننده در میان جمعی از کهکشان و ستاره‌های دیگر نشان می‌دهد.
تصویری که اخیراً توسط تلسکوپ فضایی جیمز وب ناسا (JWST) منتشر شده است، یک کهکشان مارپیچی "LEDA ۲۰۴۶۶۴۸" را با جزئیات خیره‌کننده در میان جمعی از کهکشان‌ها و ستاره‌های دیگر نشان می‌دهد. این تلسکوپ به زیبایی جزئیات پیچیده‌ای از کهکشان مارپیچی را که توسط انبوهی از ستاره‌ها و کهکشان‌های "کالیدوسکوپی" خیره‌کننده دیگر احاطه شده است، ثبت کرد.

تصاویر کالیدوسکوپی یا زیبابین وسیله‌ای است که با بازتاب متعدد پرتو‌های نوری در آینه‌های خود باعث به وجود آوردن تصاویری با تقارن مرکزی و خطوط تقارن محوری متعدد می‌شود.
کهکشان مارپیچی پر زرق و برق "LEDA ۲۰۴۶۶۴۸" با بازو‌های مارپیچی منفرد در پیش زمینه تصویر قرار دارد. این قسمتی از صورت فلکی هرکول است و بیش از یک میلیارد سال نوری با زمین فاصله دارد. علاوه بر این، کهکشان‌ها و ستاره‌های دیگر به شکل بیضی‌ها و مارپیچ‌های کوچک گرفته تا لکه‌های نوری به شکل عجیب و حتی فراتر از LEDA ۲۰۴۶۶۴۸ در تصویر وجود دارند.تلسکوپ فضایی جیمز تصویری زیبا از کهکشان مارپیچی ارائه کرد+ عکس

انتهای خبر/20364/

برچسب ها
پر بازدید ترین اخبار
گفتگوی ویژه
دیدگاه
اخبار برگزیده
آخرین اخبار