24 April-2024 الأربعاء - 16 شوال 1445 چهارشنبه - 5 اردیبهشت 1403 9:2 (GMT) 9:2 ارتباط با ما
خبرگزاری آگاه
مجازات عجیب پدر چینی برای پسر معتاد به بازی موبایل! +عکس
چهارشنبه 24 اسفند ساعت 8:42
مجازات عجیب پدر چینی برای پسر معتاد به بازی موبایل! +عکس
اقدام پدر چینی در تنبیه پسرش که تا نیمه شب اقدام به بازی با تلفن همراه کرده بود به سوژه رسانه‌ها تبدیل شده است.

مجازات عجیب یک پدر برای پسر معتاد به بازی موبایل خبرساز شده است. این پدر که پسر خردسالش را در ساعت ۱ بامداد در حال انجام بازی‌ با تلفن همراه خود مشاهده کرده بود، او را به ادامه بازی تا زمانی که دیگر نتواند بازی کند مجازات کرد.

این کودک اهل شنزن چین در حالی که تا نیمه شب در حال انجام بازی‌های ویدیویی با تلفن خود بود گرفتار شد. در حالی که قرار بود صبح روز بعد ایم کودک به مدرسه برود پدرش با بیدارنگه داشتن او و ادامه بازی او را مورد تنبیه قرار داد.  

پدر این کودک به متروپلیس تایمز گفت زمانی که متوجه شد پسرش در حالی که باید کاملاً در خواب باشد در حال بازی با تلفنش است بسیار عصبانی شد. این در حالی بود که او ابتدا نمی‌دانست چگونه باید واکنش نشان دهد. این مرد می‌خواست به پسرش درسی بدهد که به راحتی آن را فراموش نکند، بنابراین به جای سرزنش پسر به او گفت که می‌تواند به جای خوابیدن با تلفنش بازی کند و اضافه کرد که حتی می‌تواند یک روز از مدرسه مرخصی بگیرد تا بتواند بیشتر بازی کند.

بنا به این گزارش این کودک در ابتدا از تنبیه غیرعادی خود بسیار لذت می‌برد و در تمام طول شب تا حدود ساعت ۷ صبح به بازی با تلفن خود زیر نظر پدرش ادامه داد. اما زمانی که خواب‌آلودگی کودک شروع شد وقتی بچه سعی کرد گوشی را کنار بگذارد و بخوابد، پدرش به او گفت که او هم یک روز از کارش مرخصی گرفته است تا مطمئن شود که پسرش به همان اندازه برای بازی‌های ویدیویی وقت داشته باشد.

این پدر گفت که پسرش چند بار با گوشی در دستش به خواب رفت و علی رغم اعتراضای کودک، وی مجبور شد او را بیدار کند. حدود ساعت ۶:۳۰ عصر، پس از حدود ۱۷ ساعت بازی، پسر از پدرش التماس کرد که اجازه دهد بخوابد و قول داد که دیگر هرگز در زمان خواب با تلفن خود بازی نکند. او حتی پذیرفت که قولش را کتبی بگذارد تا آن را رسمی کند.

مجازات عجیب یک پدر برای اعتیاد پسرش به بازی موبایل!

ویدیویی که این پدر در تاریخ ۸ مارس در شبکه اجتماعی چینی Weibo منتشر کرد، بحث‌های داغی را پیرامون چندین موضوع، مانند اعتیاد به بازی‌های ویدیویی در کودکان خردسال و نحوه برخورد با آن در این مورد خاص را برانگیخت. برخی پدر را به خاطر اینکه خارج از چارچوب فکر می‌کند و پسر را از سرگرمی مورد علاقه‌اش خسته می‌کند انتقاد کردند.

جالب اینجاست که این روش تنبیه کردن بچه‌ها با وادار کردن آن‌ها به انجام کار‌هایی که دوست دارند تا زمانی که غیرقابل تحمل شود، ظاهراً در چین رایج شده است. اواخر سال گذشته نیز یک زوج چینی فرزندشان را مجبور کردند بخاطر تماشای تلویزیون در بامداد، به تماشای آن تا زمانی که خسته شود ادامه دهد.

منبع: مخاطب24

انتهای خبر/21061/

برچسب ها
پر بازدید ترین اخبار
گفتگوی ویژه
دیدگاه
اخبار برگزیده
آخرین اخبار