25 September-2023 الاثنين - 11 ربیع الاول 1445 دوشنبه - 3 مهر 1402 15:46 (GMT) 15:46 ارتباط با ما
خبرگزاری آگاه
کشتی آزاد قهرمانی جهان؛ سه نماینده ایران با اقتدار در فینال
شنبه 25 شهریور ساعت 12:32
کشتی آزاد قهرمانی جهان؛ سه نماینده ایران با اقتدار در فینال
در روز نخست مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان، امیرمحمد و حسن یزدانی و امیرحسین زارع راهی فینال شدند.

به گزارش پارسینه و به نقل از ورزش سه؛ بالاخره انتظار‌ها به سر رسید و سالن ۲۰ هزار نفری اشتارک آرنا در شهر بلگراد کشور صربستان از امروز میزبان مبارزه‌های ستاره‌های کشتی جهان است.

در حالی که دیروز مراسم قرعه‌کشی این رویداد برگزار شد و تمامی آزادکاران رقبای خود را شناختند، از ظهر امروز رقابت‌های ۴ وزن ۶۱، ۷۰، ۸۶ و ۱۲۵ کیلوگرم آغاز شد؛ جایی که برای ایران رضا اطری، امیرمحمد یزدانی، حسن یزدانی و امیرحسین زارع روی تشک می‌روند.

این چهار کشتی‌گیر که همگی سابقه حضور در فینال مسابقات جهانی را داشته‌اند، جزء شانس‌های کسب مدال طلا برای ایران به حساب می‌آیند؛ البته که کار یزدانی و زارع با توجه به رقبای سرشناس و قرار داشتن در اوزان المپیکی سخت‌تر هم خواهد بود.

حواشی:
* علیرضا دبیر با وجود عمل جراحی‌ای که روی هر دو پای خود انجام داده، مثل سال‌های قبلی در محل رقابت‌ها حاضر است و از نزدیک همه چیز را تحت نظر دارد.

امیرحسین زارع ملی پوش وزن 125 کیلوگرم کشورمان در مرحله نیمه نهایی مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان به مصاف طاها آکگل از ترکیه رفت و موفق شد حریف نامدار خود را 4 بر صفر از پیش رو بردارد.

زارع با این برد همانند امیرمحمد یزدانی و حسن یزدانی فینالیست شد.

این دو کشتی گیر در مرحله نیمه نهایی سال گذشته هم به مصاف هم رفته بودند که آکگول 4 بر 2 پیروز شده بود و زارع امشب انتقام آن شکست را گرفت.

ملی پوش کشتی ایران پس از استراحت در دور اول، برابر دزیانیس خرامیانکوف از بلاروس را با نتیجه ۷ بر ۲ پیروز شد.

در مرحله یک هشتم نهایی، موفق شد نماینده پورتوریکو را هم با نتیجه ۱۰ بر صفر شکست دهد و در یک چهارم نهایی نماینده مجارستان را با نتیجه ۱۱ بر ۴ شکست داد.

مسابقات فینال فردا برگزار خواهد شد.

پخش زنده از بلگراد؛ سه نماینده ایران با اقتدار در فینال!

در مرحله نیمه نهایی وزن 86 کیلوگرم کشتی آزاد قهرمانی جهان عضر امروز حسن یزدانی، کاپیتان تیم ملی ایران به مصاف شاپیف از ازبکستان رفت و به پیروزی 7 بر صفر رسید.

یزدانی با این برد راهی فینال شد و باید به مصاف دیوید تیلور آمریکایی و رقیب اصلی خود برود.

کاپیتان تیم ملی با صعود به فینال سهمیه المپیک 2024 پاریس را هم کسب کرد.

پیش از این امیرمحمد یزدانی با شکست حریف خود راهی فینال شد و باید به مصاف حریف آمریکایی برود.

امیرمحمد یزدانی در نیمه‌نهایی وزن ٧٠کیلوگرم مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان رمضانوف از بلغارستان را با نتیجه ۱۳ بر ۲ شکست داد و اولین فینالیست کشورمان در این دوره نام گرفت.

در آغاز مرحله نیمه نهایی مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان، امیر محمد یزدانی، ملی پوش وزن ۷۰ کیلوگرم کشورمان مقابل رمضان رمضانف از بلغارستان قرار گرفت و موفق شد حریفش را ۱۲ بر ۲ از پیش رو بردارد.

یزدانی با این برد راهی فینال شد و فردا شب برای کسب عنوان قهرمانی مبارزه خواهد کرد.

حسن یزدانی و امیرحسنی زارع دیگر کشتی گیران ایران در نیمه نهایی هستند و رضا اطری از دور رقابت‌ها حذف شد.

پخش زنده از بلگراد؛ اولین یزدانی فینالیست شد

برنامه نیمه نهایی ۷۰ کیلوگرم:
امیرمحمد یزدانی (ایران) - رمضان رمضانوف (بلغارستان)
آرمن آندرسیان (ارمنستان) - زین رترفور (آمریکا)

برنامه نیمه نهایی ۸۶ کیلوگرم:
حسن یزدانی (ایران) - ژبریل شاپیف (ازبکستان)
دیوید تیلور (آمریکا) - عظمت دولت‌بیکوف (قزاقستان)

برنامه نیمه نهایی ۱۲۵ کیلوگرم:
امیرحسین زارع (ایران) - طا‌ها آکگول (ترکیه)
گئو پتریاشویلی (گرجستان) - میسون پاریس (آمریکا)

حسن یزدانی در یک‌چهارم وزن ٨۶ کیلوگرم مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان مقابل مایلز ناظم امینه دارنده مدال برنز المپیک از سن مارینو با نتیجه ٧ بر ٢ به برتری رسید و راهی نیمه‌نهایی شد.

حسن یزدانی در مرحله یک هشتم وزن ٨۶ کیلوگرم مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان مقابل بات اِردن بیامباسورین از مغلوستان با نتیجه ١١ بر صفر به برتری رسید و راهی یک چهارم شد.

امیرحسین زارع در دومین مسابقه خود موفق شد حریف پورتوریکویی خود را با نتیجه 10 بر 0 شکست داده و راهی یک‌چهارم نهایی شود.

* امیرحسین زارع پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه ۷ بر ۲ دزیانیس خرامیانکوف از بلاروس را از پیش رو برداشت. او در این مبارزه کاملا مطمئن کشتی گرفت و در لحظات آخر دو امتیاز به حریف داد.

*طا‌ها آکگول، قهرمان جهان و المپیک، در گروه زارع قرار دارد و تا مرحله نیمه نهایی با نماینده کشورمان روبرو نخواهد شد.

* امیرحسین زارع در دور سوم مقابل یونووان اسمیت از پورتوریکو با نتیجه ۱۰ بر صفر به پیروزی رسید و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. وی در این مرحله با دانیل لیگتی از مجارستان مبارزه می‌کند.

* در این وزن که مسابقات آن با حضور 48 کشتی گیر برگزار می شود، حسن یزدانی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با لاورنس از استرالیا مبارزه می کند. دیوید تیلور قهرمان المپیک و جهان از آمریکا در طرف جدول قرار دارد و تا دیدار فینال با یزدانی روبرور نخواهد شد. 

* در وزن 86 کیلوگرم، حسن یزدانی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم جایدن لاورنس از استرالیا را پيش رو داشت. با اينكه حريف استراليايى سعي مى‌كرد با فاصله گرفتن از يزدانى او را خلع سلاح كند. با اين حال بعد از گذشت دقايقى موتور يزدانى روشن شد و در حالى كه با نتیجه 8 بر 2 پيش بود، با ضربه فنی حريفش را شكست داد.

* ديويد تيلور به عجيب ترين شكل ممكن كار خود را استارت زد و در ١٥ ثانيه حريف مراكشى را ضربه كرد تا خيلى به زحمت نيفتد.

* حسن یزدانی در دور سوم با نتیجه 11 بر صفر بات اردن بیامباسورین از مغلوستان را شکست داد و به مرحله یک چهارم نهایی رفت. يزدانى در همان سه دقيقه اول با خاك كردن حريف و اجراى چند بارانداز كار حريف را يكسره كرد و اجازه خودنمايى به حريف مغول نداد.

* در این وزن که ۳۰ نفر شرکت کرده‌اند، امیرمحمد یزدانی در دور اول به مصاف پاتریک اولنزین از لهستان رفت.
او با ارائه یک کشتی برتر نسبت به حریف خود و اجرای فنون متنوع توانست قبل از پایان ۶ دقیقه وقت قانونی، کشتی را ۱۱ بر یک به سود خود به پایان ببرد.

* یزدانی بعد از غلبه بر این حریف، در دور دوم با برنده مبارز میان ماگومد خانیف از آذربایجان و سنجر دوسجانوف از قزاقستان پیکار می‌کند.

* امیرمحمد یزدانی در دور دوم با نتیجه ۶ بر صفر ماگومد خانیف از آذربایجان را از پیش رو برداشت و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد.

پخش زنده از بلگراد؛ ستاره ها روی تشک، هیجان در جهان

* در این وزن ۲۷ نفر حضور دارند، رضا اطری در دور اول استراحت می‌کند. حریف وی در دور دوم برنده مبارزه میان کودای اوگاوا از ژاپن و نماینده رژیم صهیونیستی است.

* با شکست کشتی‌گیر رژیم صهیونیستی، رضا اطری در دور دوم در اولین کشتی خود باید مقابل اوگاوا از ژاپن قرار بگیرد. او با شکست این حریف ژاپنی می‌تواند خیال خودش را بابت روبرو نشدن با قرعه نحس راحت کند.

* رضا اطری پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۱ بر ۱ (اخطار ۳۰ ثانیه) مغلوب کودای اوگاوا از ژاپن شد. در این کشتى هیچ امتیاز فنى رد و بدل نشد و اطرى به آب و آتش زد، اما فقط به خاطر دادن امتیاز آخر شکست خورد. به نظر مى‌رسد حذف او با توجه به شرایط جدول قطعی است.

انتهای خبر/27652/

برچسب ها
پر بازدید ترین اخبار
گفتگوی ویژه
دیدگاه
اخبار برگزیده
آخرین اخبار