12 April-2021 الاثنين - 1 رمضان 1442 دوشنبه - 23 فروردین 1400 23:5 (GMT) 23:5
خبرگزاری آگاه
تهدید به مهاجرت جودوکار ملی‌پوش
دوشنبه 15 دی ساعت 12:59
تهدید به مهاجرت جودوکار ملی‌پوش
قهرمان جودوی ایران تصمیم گرفته در صورت مشخص نشدن وضعیت این رشته ورزشی به آلمان مهاجرت کند.

به گزارش خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری آنا، محمد محمدی بریمانلو دارنده مدال برنز جودو جهان در سال 2018 از بلاتکلیفی فدراسیون جودو به تنگ آمده و رسماً تهدید کرده اگر تا پایان سال 99 وضعیت فدراسیون جودو روشن نشود ادامه ورزش حرفه‌ای را در بوندسلیگا آلمان پیگیری می‌کند یا اینکه وارد ورزش کوراش می‌شود.

بریمانلو با ارائه صحبت‌های فوق از نامعلوم بودن وضعیت جودوی ایران گلایه شدیدی داشته است. بعد از اتفاقاتی که در خصوص سعید ملایی در مسابقات قهرمانی جودو جهان در سال ۲۰۱۹ در توکیو ژاپن رخ داد فدراسیون جهانی جودو به طور رسمی حکم «تعلیق پیشگیرانه» فدراسیون جودو ایران را از تمامی رقابت‌ها و فعالیت‌های اجرایی و مدنی سازماندهی شده توسط این نهاد جهانی و اتحادیه‌های وابسته به آن اعلام کرد و 16 ماه از آن زمان می‌گذرد.

فدراسیون جودوی ایران به حکم صادره اعتراض کرد و 26 شهریور جلسه رسیدگی با حضور طرفین برگزار شد. آرش میراسماعیلی رئیس فدراسیون اعلام کرده 10 بهمن برابر با 29 ژانویه سال 2021 رأی نهایی دادگاه بین‌المللی حکمیت ورزش(CAC) در رابطه با پرونده شکایت ایران از فدراسیون جهانی جودو در خصوص تعلیق این رشته اعلام می‌شود.

با توجه به اینکه بلاتکلیفی جودوی ایران تبدیل به موضع دامنه‌داری شده است، بعید نیست در تاریخ 10 بهمن هم تکلیف روشن شود و احتمال آنکه بریمانلو هم به صف مهاجران جودو بپیوندد بسیار زیاد است. 

انتهای خبر/2384/

اخبار برگزیده
آخرین اخبار