15 June-2024 السبت - 9 ذیحجه 1445 شنبه - 26 خرداد 1403 10:52 (GMT) 10:52 ارتباط با ما
خبرگزاری آگاه
برگزاری رویداد«مدرسه، منزل، تعالی محصل» برای افزایش مشارکت خانواده‌ها در مدارس
سه شنبه 22 خرداد 1403 ساعت 8:2
برگزاری رویداد«مدرسه، منزل، تعالی محصل» برای افزایش مشارکت خانواده‌ها در مدارس

برگزاری رویداد«مدرسه، منزل، تعالی محصل» برای افزایش مشارکت خانواده‌ها در مدارس

به گزارش آگاه، عاطفه مدبرنژاد، در مراسم اختتامیه رویداد ملی «مدرسه، منزل، تعالی محصل»، ضمن اشاره به اهمیت و جایگاه خانواده از منظر شهید جمهور بیان کرد: یکی از محورهای اصلی سخنان شهید جمهور آیت‌الله رئیسی در سازمان ملل، تعهد به خانواده بود؛ ایشان جنبش تعهد به خانواده را به عنوان یکی از محورهای اصلی جریان‌سازی و گفتمان‌سازی در جهان مطرح کردند و از همه رهبران جهان خواستند که پای کار این جنبش باشند.

مدیر کل انجمن اولیاء و مربیان وزارت آموزش و پرورش در تکمیل سخنان خود بر ضرورت تعامل خانه با مدرسه اشاره کرد و افزود: تعامل خانه و مدرسه می‌تواند به ما در ایجاد و تقویت یک محیط آموزشی مثبت، کارآمد و اثربخش در جهت تربیت دانش‌آموزان و فرزندان این مرز و بوم کمک کند. همانطور که پژوهش‌های مختلف ثابت کرده‌اند، تعامل خانه و مدرسه می‌تواند میزان موفقیت دانش‌آموزان را افزایش دهد.

مشاور وزیر آموزش و پرورش در امور زنان در تشریح هدف از برگزاری رویداد «مدرسه، منزل، تعالی محصل» گفت: در راستای اجرایی‌سازی راهکار ۴-۴ سند تحول بنیادین آموزش و پرورش مبنی بر افزایش مشارکت خانواده‌ها در فرایندهای آموزشی و تربیتی مدارس، رویداد ملی «مدرسه، منزل، تعالی محصل» برگزار شد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، مدبرنژاد از به‌کارگیری داده‌های رویداد ملی «مدرسه، منزل، تعالی محصل» در سیاست‌گذاری‌های تعلیم و تربیت خبر داد و افزود: رویداد ملی «مدرسه، منزل، تعالی محصل» در همین‌جا ختم نمی‌شود؛ هدف ما این است که آورده‌های این رویداد ملی را به حوزه سیاست‌گذاری تعلیم و تربیت متصل کنیم تا داده‌های کف میدان در سطح ستاد نیز مورد استفاده قرار گیرد؛ امید است که آثار شما در این رویداد ملی منشأ خیر و برکت در نظام تعلیم و تربیت شود.

انتهای خبر/34757/

برچسب ها