15 July-2024 الاثنين - 9 محرم 1446 دوشنبه - 25 تیر 1403 15:28 (GMT) 15:28 ارتباط با ما
خبرگزاری آگاه
بانک اطلاعاتی اماکن ورزشی کرمانشاه تدوین شد/ شناسایی ۳۰۰۰ مکان ورزشی
سه شنبه 19 تیر 1403 ساعت 10:0
بانک اطلاعاتی اماکن ورزشی کرمانشاه تدوین شد/ شناسایی ۳۰۰۰ مکان ورزشی

بانک اطلاعاتی اماکن ورزشی کرمانشاه تدوین شد/ شناسایی ۳۰۰۰ مکان ورزشی

منوچهر حاتمی در گفت و گو با آگاه، با اشاره به اجرای طرح آمایش سرزمینی ورزش در کرمانشاه، اظهارکرد: اجرای طرح آمایش سرزمینی ورزش از چند سال پیش در وزارت ورزش و جوانان در دستورکار قرار گرفت، اما بنا به دلایلی به مرحله اجرا نمی رسید. 

وی افزود: در نهایت اسفند سال گذشته این برنامه با پیگیریهای وزیر ورزش در شورای عالی ورزش با حضور رئیس جمهور شهید مورد تصویب قرار گرفت و مقرر شد تا پایان تیرماه به اتمام برسد. 

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمانشاه با بیان اینکه این طرح ابتدا در مرحله استانی به اجرا درآمد، تصریح کرد: به این منظور سایت طرح آمایش سرزمینی ورزش در کشور راه اندازی و قرار بر این شد که هر استانی تمام اطلاعات و داده هایی را که برای تدوین این سند جمع آوری می کند، در آن بارگذاری کند. 

وی اضافه کرد: در راستای اجرای این طرح در گام اول اقدام به شناسایی تمام اماکن ورزشی موجود در سطح استان اعم از اماکن تحت نظر اداره کل ورزش و جوانان، دستگاه های اجرایی مختلف، نیروهای مسلح و بخش خصوصی کردیم.

حاتمی از شناسایی حدود سه هزار مکان ورزشی در سطح شهرها و روستاهای استان خبرداد و گفت: حدود دو هزار مورد این از این اماکن تحت نظر اداره کل ورزش و جوانان و بخش خصوصی و مابقی تحت نظر سایر ارگانها قرار داشتند. 

وی خاطرنشان کرد: حدود ۶۰ نفر در قالب چند تیم طی مدت حدود سه ماه این اماکن را در سطح دورافتاده ترین تا نزدیک ترین مناطق به مرکز استان شناسایی کردند که منجربه تشکیل یک بانک اطلاعاتی کامل از اماکن ورزشی استان شد. 

مدیرکل ورزش و جوانان استان اضافه کرد: در این بانک اطلاعاتی، تمام مشخصات این اماکن ورزشی شامل سال ساخت، اعتبار ساخت، مساحت، روباز یا سرپوشیده، نوع کاربری، اینکه مربوط به کدام ارگان است و ... ثبت شد. 

وی یادآور شد: یکی دیگر از اقداماتی که در راستای تدوین این سند در استان اجرایی شد، شناسایی پروژه های ورزشی نیمه کاره و تلاش برای تعیین تکلیف آنها بود که جمعا ۵۳ مکان ورزشی در سطح استان شناسایی شد. 

حاتمی افزود: مقرر شده به منظور به سرانجام رسیدن این پروژه‌ها، تفاهم نامه ای بین سازمان مدیریت و برنامه ریزی، استانداری کرمانشاه و اداره کل ورزش و جوانان استان منعقد شود تا از محل اعتبارات استانی یا ملی و یا کمک سایر دستگاه هایی که توان مالی و قدرت مشارکت دارند، این پروژه ها تکمیل شوند. 

وی خاطرنشان کرد: تاکنون نشست های مقدماتی را با سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان داشته‌ایم و در حال بررسی پروژه‌ها هستیم که تامین اعتبار آنها از چه محلی باشد و یا اینکه کدام پروژه را به بخش خصوصی واگذار کنیم. 

مدیرکل ورزش و جوانان استان اضافه کرد: همچنین در این سامانه به صورت بروز به آمار تعداد ورزشکاران سازمان یافته استان و میزان علاقمندان به هرکدام از رشته های ورزشی دسترسی وجود دارد. 

وی یادآور شد: در نهایت براساس اطلاعاتی که از وضعیت زیرساخت‌های ورزشی، ورزشکاران و گرایش به رشته های ورزشی مختلف در استان وجود دارد، سند آمایش استان کرمانشاه تدوین خواهد شد و مشخص می شود که مثلا وضعیت سرانه ورزشی در هر شهرستان کرمانشاه چقدر خواهد بود و این شهرستان در چه رشته‌های ورزشی ظرفیت دارد. 

انتهای خبر/43180/

برچسب ها