15 July-2024 الاثنين - 9 محرم 1446 دوشنبه - 25 تیر 1403 14:52 (GMT) 14:52 ارتباط با ما
خبرگزاری آگاه
ضرورت استفاده از طرح بازآفرینی در منطقه سعدی شیراز
چهارشنبه 20 تیر 1403 ساعت 12:22
ضرورت استفاده از طرح بازآفرینی در منطقه سعدی شیراز

ضرورت استفاده از طرح بازآفرینی در منطقه سعدی شیراز

محمدهادی ایمانیه امروز (۲۰ تیر ماه) همراه فرماندار شهرستان شیراز، معاون دادستان مرکز استان، قائم‌مقام شهردار شیراز، نماینده راه و شهرسازی، شهردار منطقه، نماینده شورای اسلامی شهر و تعدادی از فعالان گروه‌های جهادی از محله تاریخی سعدیه بازدید کرد.

استاندار فارس در پایان این بازدید، گفت: محله سعدیه یکی از محلات اصیل و قدیمی است که مردمی شجاع، صبور و ولایتمدار دارد؛ اما آنطور که شایسته است به آن توجه نشده است و باید با سرعت بیشتری برای رفع مشکلات آن، بویژه مسائل فرهنگی، امنیتی و اجتماعی و معیشتی اقدام کرد.

وی شهدای این منطقه را یکی از بالاترین شهدای مناطق شیراز دانست و بیان کرد: تقدیم این تعداد شهید والامقام در یک محله، حکایت از ولایتمداری، توجه به نظام و انقلاب و علاقه مردم این منطقه به کشور دارد.

ایمانیه با اشاره به بازدید میدانی خود از برخی کوچه‌های این شهرک از وجود مشکلات متعدد در معابر، آب، برق، فاضلاب، امنیت و مسائل مرتبط با اتباع بیگانه سخن گفت و افزود: مقرر کردیم هفته آینده جلسه‌ای با حضور مسئولان و متولیان مرتبط داشته باشیم تا مشکلات این محله تا حدود بسیار زیادی کاهش یابد.

وی با اظهار امیدواری نسبت به اینکه این محله جزو مناطقی باشد که به شکل جدی در زمینه بازآفرینی شهری مورد توجه قرار گیرد، گفت: امید است با کمک شهرداری شیراز، شورای اسلامی شهر، راه و شهرسازی، بنیاد مسکن و گروه‌های جهادی متعدد و خوب این منطقه، این موضوع ساماندهی شود.

به گزارش آگاه به نقل از روابط عمومی استانداری فارس، ایمانیه از برنامه‌ریزی‌های مورد نیاز و اتخاذ تدابیر لازم برای ایجاد شهرک مسکونی جدید برای اهالی این منطقه هم سخن گفت و افزود: در صورت لزوم می‌توان شهرکی را در نزدیکی همین محله تاسیس کرد تا همزمان با تملک‌های انجام‌شده برای موضوع بازآفرینی، مشکل مسکن ساکنان نیز حل شود.

انتهای خبر/43532/

برچسب ها