15 July-2024 الاثنين - 9 محرم 1446 دوشنبه - 25 تیر 1403 15:42 (GMT) 15:42 ارتباط با ما
خبرگزاری آگاه
برگزاری آفرین‌واره بین‌المللی راوی عشق به میزبانی استان زنجان
چهارشنبه 20 تیر 1403 ساعت 12:7
برگزاری آفرین‌واره بین‌المللی راوی عشق به میزبانی استان زنجان

برگزاری آفرین‌واره بین‌المللی راوی عشق به میزبانی استان زنجان

اصغر حاج‌علی‌اکبری امروز (چهارشنبه، ۲۰ تیر ماه) در جمع اصحاب رسانه اظهار کرد: آفرین‌واره فیلم و عکس روای عشق ۲۳ تا ۳۰ تیرماه امسال به‌صورت بین‌المللی برگزار می‌شود. پیش از این قرار بود آفرین‌واره به‌صورت ملی برگزار شود، ولی با توجه به ظرفیت‌ها، علاقه‌مندی‌ها و برنامه‌های موازی، از همه متولیان درخواست کردیم که این آفرین‌واره به‌صورت بین‌المللی برگزار شود.

رئیس آفرین‌واره فیلم و عکس راوی عشق ادامه داد: این آفرین‌واره در راستای توسعه و ترویج فرهنگ عاشورایی برگزار می‌شود و با توجه به اشتهار زنجان به پایتخت شور و شعور حسینی، یک رویداد ارزش‌آفرین برای استان خواهد بود.

وی بیان کرد: در بخش عکاسی، دو بخش عکاسی حرفه‌ای با دوربین حرفه‌ای و پویش مردمی با عکاسی توسط تلفن همراه را داریم.

او افزود: در برگزاری این آفرین‌واره، دو پایگاه مذهبی مهم استان یعنی زینبیه اعظم به‌طور اخص و حسینیه اعظم به‌طور اعم مشارکت خواهند کرد.

دبیر آفرین‌واره فیلم و عکس راوی عشق نیز با اشاره به اینکه ۷۸ عکاس ملی و بین‌المللی جلوه‌های ویژه محرم را در زنجان پوشش خواهند داد، اظهار کرد: اقدامات اولیه این آفرین‌واره از فروردین ماه امسال آغاز شد و قبل از فراخوان ملی، فراخوان بین‌المللی به کشورهای مختلف ارسال شد. در همین راستا، ۲۶ عکاس از ۱۷ کشور درخواست ارائه اثر داده بودند که ۱۳عکاس، منتخب حضور در این آفرین‌واره شدند.

فرید احدیان بیان کرد: عکاسان از ۱۱ کشور ایران، لبنان، عربستان، یمن، هندوستان، پاکستان، ترکیه، افغانستان، امارات و بحرین در این آفرین‌واره حضور خواهند داشت. در بخش ملی هم ۱۲۶ عکاس از ۲۴ استان درخواست حضور داشتند که براساس نظر هیئت انتخاب، ۳۳ عکاس از ۱۸ استان در این آفرین‌واره حضور خواهند داشت.

وی با بیان اینکه در بخش محلی ۶۵ درخواست از عکاسان دارای رزومه دریافت شد که در مجموع ۷۸ عکاس ملی و بین‌المللی در قالب این آفرین‌واره، جلوه‌های ویژه محرم در زنجان را پوشش خواهند داد، گفت: در بخش فیلم کوتاه، ۱۶ گروه دو نفره درخواست دادند که ۱٠ گروه سه نفره انتخاب شدند.

او با بیان اینکه در خلال این آفرین‌واره چهار ورک‌شاپ (کارگاه) عکس و فیلم هم برگزار خواهد شد، ادامه داد: ۳۳ عکس منتخب از آفرین‌واره سال گذشته، در قالب نمایشگاه عکس در اماکن مقدس شهر زنجان از جمله امامزاده سید ابراهیم (ع) و حسینیه و زینبیه اعظم و هیئت ثاراالله زنجان به‌نمایش گذشته خواهد شد.

وی افزود: با هماهنگی آستان قدس رضوی، آثار این آفرین‌واره در ماه صفر در آستان قدس رضوی به‌نمایش درخواهد آمد و آثار منتخب آفرین‌واره امسال و سال گذشته در قالب یک کتاب نفیس به چاپ درخواهد آمد.

به گزارش آگاه، ۲۳ تیر ماه پذیرش عکاسان انجام می‌شود و یکشنبه در دسته حسینیه اعظم زنجان و بعد آن سایر دسته‌ها حضور خواهند داشت.

انتهای خبر/43540/

برچسب ها