21 February-2024 الأربعاء - 12 شعبان 1445 چهارشنبه - 2 اسفند 1402 2:49 (GMT) 2:49 ارتباط با ما
خبرگزاری آگاه
عملکرد دولت روحانی و فراکسیون امید سبد رأی اصلاحات را کاهش داد/ اصلاح‌طلبان مورد شکوه و گله مردم قرار گرفته‌اند
سه شنبه 12 اسفند ساعت 20:40
عملکرد دولت روحانی و فراکسیون امید سبد رأی اصلاحات را کاهش داد/ اصلاح‌طلبان مورد شکوه و گله مردم قرار گرفته‌اند
دبیرکل حزب جمهوریت گفت: عملکرد دولت روحانی و فراکسیون امید در کاهش سبد رأی اصلاح‌طلبان برای انتخابات 1400 موثر است.

رسول منتجب‌نیا در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب گروه سیاسی خبرگزاری آنا در رابطه با حضور اصلاح‌طلبان در صحنه انتخابات گفت: با توجه به اینکه اصلاح‌طلبان هروقت متحد بودند و کاندیدا داشتند، موفقیت بدست آوردند و پیروز شدند، در شرایط فعلی هم که فضا سرد است و برخی پیش‌بینی می‌کنند امکان دارد حضور مردم پای صندوق‌های رأی کمرنگ باشد، بنده می‌گویم اگر اصلاح‌طلبان انسجام و اتحاد پیدا کنند و کاندیدای واحد و واجد شرایط داشته باشند، حتما پیروز می‌شوند.

دبیرکل حزب جمهوریت افزود: یکی از شرایط واجد برای کاندیداها رأی‌آوری است. اگر چنین کاندیدایی را انتخاب کنند و بر روی آن اتفاق نظر داشته باشند، احتمال موفقیت آنها بسیار بالا است اما اگر انسجام و اتحاد نداشته باشند و یا کاندیدای متعدد داشته باشند، طبیعی است که بازنده هستند.البته در هیچ انتخاباتی نمی‌توان پیروزی یک جریان را تضمین کرد اما اگر این شرایط مذکور فراهم شود.

منتجب‌نیا در واکنش به اینکه در حال حاضر عارف در شرایطی اعلام کاندیداتوری کرده که عضو نهاد اجماع‌ساز نیست، این مسئله تا چه اندازه می‌تواند بر روی اتحاد اصلا‌ح‌طلبان تأثیر بگذارد؟ تصریح کرد: یکی از مشکلات کار اصلا‌ح‌طلبان برای انتخابات تعدد کاندیداها است. همچنانکه مشاهده می‌شود افراد خاصی در این جریان، خارج از چارچوب نهاد اجماع‌ساز وارد عرصه انتخابات می‌شوند. این اتفاق احتمال خورد شدن آرا را افزایش می‌دهد و باعث می‌شود قضایای سال 84 تکرار شود.

این چهره اصلاح‌طلب خاطرنشان کرد: البته به نظر می‌رسد عارف و مطهری و سایر افراد دیگر که در معرض کاندیداتوری هستند، در نهایت به این جمع‌بندی برسند، بر روی یک نفر توافق کنند و مابقی به نفع او کنار بروند. در میان اصلاح‌طلبان افراد متعددی وجود دارند که شرایط لازم برای حضور در انتخابات به عنوان کاندیدا را دارند. لذا در حال حاضر مسئله اصلاح‌طلبان برای حضور در انتخابات منوط به وحدت نظر احزاب و شخصیت‌هایی است که اگر محقق شود، مابقی مسائل قابل حل خواهد بود.

منتجب‌نیا درباره تأثیر عملکرد دولت دوازدهم و فراکسیون امید بر سبد رأی اصلاح‌طلبان یادآور شد: عملکرد دولت روحانی و فراکسیون امید در کاهش سبد رأی اصلاح‌طلبان برای انتخابات 1400 موثر است. البته به دلیل نارضایتی تقریبا وسیعی که در جامعه وجود دارد، اصلاح‌طلبان مورد شکوه و گله مردم قرار گرفتند اما در عین حال بنده معتقد هستم طبیعت جامعه گرایش به اصلاح‌طلبی دارد که در صورت بهبود عملکرد اصلاح‎‌طلبان احتمال پیروزی آنها در انتخابات افزایش پیدا می‌کند.

انتهای خبر/7510/

پر بازدید ترین اخبار
گفتگوی ویژه
دیدگاه
اخبار برگزیده
آخرین اخبار