26 January-2022 الأربعاء - 23 جمادی الثانی 1443 چهارشنبه - 6 بهمن 1400 10:47 (GMT) 10:47 ارتباط با ما
خبرگزاری آگاه
خاجی با بشار اسد دیدار کرد
دوشنبه 7 تیر ساعت 9:55
خاجی با بشار اسد دیدار کرد
وزیر امور خارجه کشورمان در امور ویژه سیاسی که در رأس یک هیئت سیاسی به دمشق سفر کرده است، امروز با رئیس‌جمهور سوریه دیدار کرد.

به گزارش گروه جهان خبرگزاری آنا، علی‌اصغر خاجی، مشاور ارشد وزیر امور خارجه کشورمان در امور ویژه سیاسی که در رأس یک هیئت سیاسی به دمشق سفر کرده است، امروز با بشار اسد رئیس‌جمهور سوریه دیدار و در خصوص روابط دو جانبه و آخرین تحولات سیاسی و میدانی سوریه در صحنه داخلی و بین‌المللی از جمله وضعیت بشردوستانه و برگزاری نشست آتی کشورهای ضامن در روند آستانه گفتگو کرد.

خاجی در این دیدار توسعه مناسبات اقتصادی را مهمترین اولویت دو کشور در شرایط فعلی به ویژه با توجه به تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه دو ملت برشمرد و افزود: جمهوری اسلامی ایران کماکان به حمایت از دولت و مردم سوریه برای مبارزه با تروریسم ادامه خواهد داد.

وی همچنین بر ضرورت تداوم حل و فصل سیاسی بحران سوریه و برگزاری ششمین نشست کمیته قانون اساسی در ژنو تاکید کرد.

بشار اسد رئیس‌جمهور سوریه نیز در این دیدار متقابلاً برگزاری موفق انتخابات ریاست جمهوری در ایران را مورد استقبال قرار داده و از حمایت‌های دولت و ملت ایران از کشورش قدردانی نمود.

وی همچنین بر اراده مردم سوریه برای مبارزه با اشغالگری و ریشه کنی تروریسم تاکید، و موافقت کشورش را با برگزاری نشست آتی کمیته قانون اساسی را اعلام کرد.

خاجی در این سفر همچنین با فیصل مقداد وزیر امور خارجه و سایر مقامات این کشور بطور جداگانه دیدار و رایزنی کرد.

انتهای پیام/۴۱۲۹/

انتهای خبر/9818/

پر بازدید ترین اخبار
دیدگاه
اخبار برگزیده
آخرین اخبار