26 January-2022 الأربعاء - 23 جمادی الثانی 1443 چهارشنبه - 6 بهمن 1400 11:32 (GMT) 11:32 ارتباط با ما
خبرگزاری آگاه
انجمن‌های علمی باید بودجه فعالیت در صنعت داشته باشند
سه شنبه 16 آذر ساعت 23:23
انجمن‌های علمی باید بودجه فعالیت در صنعت داشته باشند
فعال انجمن‌های علمی دانشجویی گفت: انجمن‌های علمی نیاز دارند تا بتوانند به دانشجویان بودجه‌ای بدهند تا بتوانند به‌صورت فعال موضوعی را در حوزه صنعت پیگیری کنند درحالی‌که در حال حاضر این بودجه بسیار اندک است و حیطه اختیارات انجمن‌های علمی نیز کم است.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، سید محمدامین موسوی، فعال انجمن‌های علمی دانشجویی گفت: برای برقراری ارتباط انجمن‌های دانشجویی با صنعت باید بررسی کنیم که چرا خروجی دانشگاه به‌طور فعال نمی‌تواند وارد صنعت شود و باید یک دوره کارآموزی ببیند؛ به نظر می‌رسد تجربه اساتید دانشگاه در حوزه صنعت کافی نیست و به همین دلیل به لحاظ عمق و نوع محتوا دچار مشکل است.

موسوی همچنین ادامه داد: انجمن‌های علمی نیاز دارند تا بتوانند به دانشجویان بودجه‌ای بدهند تا بتوانند به‌صورت فعال موضوعی را در حوزه صنعت پیگیری کنند درحالی‌که در حال حاضر این بودجه بسیار اندک است و حیطه اختیارات انجمن‌های علمی نیز کم است.

این فعال انجمن‌های علمی دانشجویی خاطرنشان کرد: در حوزه ارتباط صنعت با دانشگاه در کشورهای خارجی یک مجموعه این ارتباط را برقرار می‌کند و دولت سازوکار آن را در نظر می‌گیرد اما ما در این حوزه بانی نداریم و خروجی آن ملموس نیست.

وی همچنین با ابراز تأسف از نبود بانک اطلاعاتی جامع اظهار کرد: وزارت علوم و مجموعه دانشگاه‌ها حالت صنفی پیدا کرده است؛ درحالی‌که اگر به‌جای آنکه به یک عضو هیئت‌علمی رتبه‌بندی نام بابت مقالات و امتیازات تعلق گیرد، باید سازوکاری را ایجاد کرد که متوجه شویم آن عضو در حوزه صنعت چه اقداماتی انجام داده است و همین موجب انگیزه برای این عضو می‌شود تا به حوزه صنعت ورود کند.

موسوی افزود: دولت نیز باید سازوکاری در حوزه حقوقی و مالی ایجاد کند که اساتید در قبال در اختیار گذاشتن دانش خود، چالش‌ها را برطرف نماید.

انتهای پیام/

انتهای خبر/11333/

پر بازدید ترین اخبار
دیدگاه
اخبار برگزیده
آخرین اخبار