15 June-2024 السبت - 9 ذیحجه 1445 شنبه - 26 خرداد 1403 9:53 (GMT) 9:53 ارتباط با ما
خبرگزاری آگاه
فارس در اقدامی عجیب توئیت «سین اول؛ سرنگونیِ» اشکان خطیبی را باز نشر کرد+ جزئیات
چهارشنبه 2 فروردین 1402 ساعت 10:50
فارس در اقدامی عجیب توئیت «سین اول؛ سرنگونیِ» اشکان خطیبی را باز نشر کرد+ جزئیات
اشکان خطیبی به معرفی «سین»‌های جدیدی برای سفره اصیل «هفت‌سین» ایرانی پرداخت تا نشان دهد این موارد مهم‌تر از مناسک نوروز است. او در همین راستا در پستی در فضای مجازی محتوایی را با این مضمون منتشر کرد: «سین اول؛ سرنگونی!»

سرمایه‌داری ابزارهایش را خوب می‌شناسد و بلد است چطور از مهره‌های فرسوده و از معنا تهی‌شده بازی بگیرد. اشکان خطیبی به معرفی «سین»های جدیدی برای سفره اصیل «هفت‌سین» ایرانی پرداخت تا نشان دهد این موارد مهم‌تر از مناسک نوروز است. در همین راستا اشکان خطیبی در پستی در فضای مجازی محتوایی را با این مضمون منتشر کرد: «سین اول؛ سرنگونی!»

سرمایه‌داری برای فروش بیشتر از هر ابزاری بهره می‌برد. کافی است کمی به اخبار این روزها دقت کنیم تا دم خروس سرمایه‌داری را شفاف‌تر از همیشه ببینیم. در این بین پلتفرم‌های نمایش خانگی هم ذیل همین بازار تعریف می‌شوند. آن‌ها برای فروش بیشتر دست به دامان سلبریتی‌ها می‌شوند. غافل از این که این بازی دیگر برملاست و اهدافش بر همگان روشن است.

اشکان خطیبی که سین اولش را در امتداد نفرت‌پراکنی‌های اخیرش منتشر کرده بود محاسباتش در انتشار این محتوا کمی غلط از آب درآمد، وی که پیش‌ از این و البته به‌ احتمال‌ زیاد در زمان‌ ناآرامی‌ها به‌عنوان مجری در ویژه‌برنامه یکی از وی‌اودی‌ها ایفای نقش کرده پوستر کار جدیدش درست هم‌زمان با همین توییت منتشر شد تا این هم‌زمانی بیش‌ازپیش اهداف وی را برای نظرات ضد ایرانی‌اش مشخص کند.

«دست به مهره» نام این برنامه است که یکی از سکوهای انتشار رسانه‌های فراگیر آن را برای نوروز و با اجرای خطیبی آماده کرده است. دورویی و سست‌عنصری این دسته از افراد چیزی نیست که بر کسی پوشیده باشد، حتی شاید بتوان گفت که توقعی هم از این قشر وجود ندارد، بالاخره آن‌ها هم باید نان بخورند حالا نانِ هرچه که می‌خواهد باشد!

اما سؤال مهم متوجه بخش نظارت بر این پلتفرم‌هاست،‌ پلتفرم‌هایی که مدت‌هاست درست یا غلط با پول مردم فعالیت می‌کنند و دست به تولید می‌زنند، مجموعه‌هایی که موظف به التزام به قوانین کشور هستند اما هر از چند گاهی مسیرشان را کج می‌کنند تا چشمکی هم به مخالفان زده باشند و این درست همان دستورالعمل سرمایه‌داری است.

انتهای خبر/21152/

برچسب ها