15 July-2024 الاثنين - 9 محرم 1446 دوشنبه - 25 تیر 1403 15:33 (GMT) 15:33 ارتباط با ما
خبرگزاری آگاه
برگزاری ۷۰۰ برنامه فرهنگی ویژه تابستان در کتابخانه‌های عمومی قم
سه شنبه 19 تیر 1403 ساعت 11:3
برگزاری ۷۰۰ برنامه فرهنگی ویژه تابستان در کتابخانه‌های عمومی قم

برگزاری ۷۰۰ برنامه فرهنگی ویژه تابستان در کتابخانه‌های عمومی قم

مهدی توکلیان مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان قم امروز ۱۹ تیرماه در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت: یکی از ماموریت‌های مهم کتابخانه‌های عمومی، نقش کتابخانه‌ها در سرگرمی و پر کردن اوقات فراغت است که این مهم در فصل تابستان و فراغت از تحصیل دانش آموزان و دانشجویان مورد توجه قرار گرفته است.

وی ادامه داد: در همین راستا، با تلاش و همت کتابداران و همراهی اهالی فرهنگ و هنر، بیش از ۷۰۰ عنوان کارگاه آموزشی ویژه تابستان ۱۴۰۳ در کتابخانه‌های عمومی استان برگزار خواهد شد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان قم تاکید کرد: با نیازسنجی‌های انجام شده توسط کتابداران، تلاش شده است تا این دوره‌های آموزشی متناسب با علاقه و نیاز مردم منطقه طراحی شود.

وی تصریح کرد: سعی داریم با در نظرگرفتن علایق گروه‌های سنی مختلف، کارگاه‌ها و دوره‌های آموزشی متنوعی نظیر نجوم، حافظ خوانی، گویندگی، طراحی سایت، نقالی، بورس، رباتیک، خوشنویسی، نویسندگی، عکاسی طراحی شده است که اطلاعات بیشتر در این زمینه را می‌توان از طریق مراجعه به کتابخانه‌های عمومی و یا تماس با کتابخانه منطقه و محله مورد نظر دریافت کنند.

توکلیان اظهار کرد: علاوه بر دوره‌های آموزشی ویژه تابستان، کتابخانه‌های عمومی با برگزاری رویدادها و فعالیت‌های فرهنگی مناسبت محور و کتاب محور نظیر رونمایی و جشن امضای کتاب، نقد کتاب، نشست کتابخوان، روز بازی، نمایشنامه خوانی، محافل ادبی و قرآنی میزبان شهروندان فرهنگ دوست استان خواهند بود.

وی در پایان گفت: تابستان امسال همچون سال‌های گذشته با برگزاری جشنواره ملی کتابخوانی رضوی به عنوان بزرگترین رویداد کتابخوانی کشور نیز همراه خواهد بود که ویژه برنامه‌هایی متناسب با این رویداد نیز در کتابخانه‌های عمومی برگزار می‌شوند.

به گزارش آگاه، علاقه‌مندان می‌توانند جهت اطلاعات بیشتر به پورتال کتابخانه‌های عمومی استان به آدرس www.qompl.ir و کانال‌های شبکه‌های اجتماعی با شناسه @qomplir مراجعه کنند.

انتهای خبر/43217/

برچسب ها